Pollenek …Magam is küzdök velük, főként a parlagfűvel évről-évre. Ha Te is allergiás vagy valamelyikükre és téged is kínoznak a bosszantó tünetek az alábbi házi praktikákkal enyhítheted az irritációt és szervezeted végre levegőhöz juthat egy picit. Bár az allergiagyógyszerek szedése nagyban segíti a felső légutat gyötrő tünetek enyhülését, sokat könnyíthetünk magunkon az alábbi dolgok rendszeres alkalmazásával a pollenszezon alatt.
1., Zuhany:
Abban az esetben, ha a nap nagy részét a szabadban töltjük a pollenszezon ideje alatt érdemes hazaérkezés után alaposan lezuhanyozni illetve hajat mosni. A hajunkra ragadt pollenek könnyebben esnek a szemünkbe és jutnak az orrunkba, szánkba, így hamarabb váltanak ki allergiás reakciót. Ha jó alaposan lemossuk magunkról a ragadós pollenszemcséket máris sokat segítettünk a szervezetünknek a kritikus időszak átvészelésében. A nyugodt pihenés érdekében cseréljük sűrűbben az ágyneműnket is.
2., Légtisztítás:
Amennyiben anyagi forrásaink engedik szerezzünk be otthonunkba elektromos légtisztító készüléket. Ezek a berendezések nagy segítségünkre lesznek, hiszen működtetésük elősegíti otthonunk levegőjének szennyeződés mentesítését, az eljárás során a gép szinte tökéletesen kiszűri a levegőben keringő polleneket és a házi port is . Természetesen a lakás nyílászáróit a lehető leghosszabb ideig tartsuk zárva, kirekesztve így otthonunkból az irritációt okozó polleneket.
3,. Sóoldat:
Készítsünk sóoldatot házilag fillérekből. Egy teás kanál tengeri sót fél dl langyos, desztillált vízzel elkeverünk és hozzáadunk egy csipetnyi szódabikarbónát. Cseppentő pipetta vagy cseppentő üvegcse segítségével cseppentsünk belőle mindkét orrlyukunkba. Engedjük az oldatot az orrcsatornában felszívódni. Naponta egyszer-kétszer ismételhetjük az eljárást, ami így segíteni fog a felső légutakban kialakuló gyulladásos tünetek csökkentésében. Asztma esetén javasolt a kezelés megkezdése előtt a háziorvosunk véleményét kikérni.
4., Wasabi és borsmenta:
A wasabi (japán torma). Aki evett már nagyobb mennyiségű wasabit vagy öreg tormát az tudja, hogy a nevezett tormafélék megindítják az orrmelléküregek és a könnycsatornák váladék termelését. A wasabi egyik összetevője az allil izotiocianát elősegíti a váladék áramlását és ürülését, így a szervezet gyorsabban megszabadul az allergén anyagtól.
A borsmenta tea kedvező tulajdonságai közé tartozik még finom ízén és illatán kívül, hogy illóolaja nagyon jó gyulladáscsökkentő, valamint enyhe antibakteriális összetevőket is tartalmaz.
A borsmenta tea elkészítése: Helyezzünk 1 ek. szárított borsmentalevelet egy literes hőálló edénybe. Töltsük fel az edényt forró vízzel, és hagyjuk állni öt percig az így készített főzetet. Hagyjuk kihűlni és tetszés szerint édesítsük. A megfelelő hatás érdekében igyunk belőle napi 4-5 csészével.
5., Kerüld az allergéneket!
Tudom, könnyű mondani, de amennyire csak lehetséges kerüld a polleneket! Arra gondolok, hogy a pollenszezon alatt allergiásként kerüld például a fűnyírást és amennyiben teheted minél rövidebb ideig tartózkodj a szabad levegőn. Jobb félni, mint megijedni alapon ez is működőképes lehet.
Vigyázz magadra! Jó egészséget!
Hello, hello!
Díjat kaptál tőlünk (blogos vándordíj), küldtünk üzenetet is, de nem tudjuk, hogy megkaptad-e.
Részletek a blogunkon, nemharapaspenot.cafeblog.hu, június 11-én kelt bejegyzésében.
😉